Poznaj świat z podręcznikiem do geografii

Zastanawiasz się nad zdawaniem geografii na maturze? Jeśli tak, powinieneś wybrać podręcznik Oblicza geografii 2 zakres rozszerzony (nowa podstawa programowa). To książka oferująca o wiele więcej, niż jej podstawowa alternatywa. Co więcej, zachęci cię do poszerzania wiedzy geograficznej na podstawie innych źródeł (autorzy polecają w swoim podręczniku różne teksty, opracowania naukowe czy lektury publicystyczne). Znajdziesz tu też dużo współczesnych kontekstów wyjaśniających procesy i zjawiska geograficzne. Co jeszcze warto wiedzieć na temat Oblicz geografii 2?

Interesująca treść

Geografia to jeden z ciekawszych przedmiotów łączących w sobie humanistyczne podejście ze ścisłym spojrzeniem. Choć to przedmiot skupiający się w dużej mierze na obserwacjach i porównywaniu, to w jego obszarze znajdują się również obliczenia wykresów, skali, odczytywanie map i wiele innych. Dlatego uczeń, któremu zależy na karierze geograficznej, powinien rozwijać wiedzę jak najbardziej przekrojowo. Dzięki temu będzie w stanie poznać najważniejsze odnogi geografii i wybrać tę, która okaże się dla niego najbardziej interesująca.

Ułatwienie nauki

Oblicza geografii 2 to podręcznik, który został tak przemyślany, aby jak najbardziej ułatwić naukę. Co to oznacza? Tyle że autorzy postawili nacisk na wizualne treści. Każdy temat składa się nie tylko z tekstu, ale i dodatków w postaci zdjęć, grafik, danych statystycznych, wykresów kołowych czy tabelek. Wszystko to połączone jest z zagadnieniem poruszanym w temacie. 

Krótka charakterystyka podręcznika Oblicza geografii 2 (Tomasz Rachwał i Wioletta Kilar):

– książka o zakresie rozszerzonym dla uczniów szkół ponadpodstawowych,

– treść ułatwiająca przygotowanie się do matury z tego przedmiotu,

– nacisk na wiedzę z zakresu geografii ekonomicznej i gospodarczej,

– rozwija umiejętność odkrywania przyczyn i skutków danych reakcji,

– sięga po wiedzę z innych dziedzin (polityka, wiedza o społeczeństwie),

– zapewnia podstawową wiedzę geograficzną,

– pozwala porównać Polskę z innymi krajami europejskimi,

– nauka fundamentalnych procesów geograficznych.